TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine MTC100-JA2-P11M2-CS082
MTC100-JA2-P11M2-CS082 picture photo
Mfg. Part Number
MTC100-JA2-P11M2-CS082
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Datasheet Download
MTC100-JA2-P11M2-CS082.pdf
Availability of MTC100-JA2-P11M2-CS082
QUANTITY
MTC100-JA2-P11M2-CS082 Order Process
Ship out your order
Specifications of MTC100-JA2-P11M2-CS082
Internal Part NumberEIS-MTC100-JA2-P11M2-CS082
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTC100-JA2-P11M2-CS082
MTC100-JA2-P11M2-CS082 Details Description
Related parts for MTC100-JA2-P11M2-CS082
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
IC COMPARATOR ECL UFAST 16-LFCSP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 2A SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW ALF2 datasheet.pdf
CONN SPLICE 14-18AWG THRU datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
TERM BLOCK R/A 6POS 3.81MM BLK datasheet.pdf