TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine MTC100-KT2-0123
MTC100-KT2-0123 picture photo
Mfg. Part Number
MTC100-KT2-0123
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Datasheet Download
MTC100-KT2-0123.pdf
Availability of MTC100-KT2-0123
QUANTITY
MTC100-KT2-0123 Order Process
Ship out your order
Specifications of MTC100-KT2-0123
Internal Part NumberEIS-MTC100-KT2-0123
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTC100-KT2-0123
MTC100-KT2-0123 Details Description
Related parts for MTC100-KT2-0123
MODULE PWR ENT FUSED W/DPST SW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLUE 500' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf