TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine MTC100-KT2-0168
MTC100-KT2-0168 picture photo
Mfg. Part Number
MTC100-KT2-0168
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Datasheet Download
MTC100-KT2-0168.pdf
Availability of MTC100-KT2-0168
QUANTITY
MTC100-KT2-0168 Order Process
Ship out your order
Specifications of MTC100-KT2-0168
Internal Part NumberEIS-MTC100-KT2-0168
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTC100-KT2-0168
MTC100-KT2-0168 Details Description
Related parts for MTC100-KT2-0168
IC EEPROM 64KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
LAMP MAGNIFIER 3.5 DIOPTER 13W datasheet.pdf
IC ADC 10-BIT 250KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 9/16-18 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 3 ROW 366 POS datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
10MM TNPLTD CPPR+FR SLEEVING 50M datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf