TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine MTC100Q-SH1-P22
MTC100Q-SH1-P22 picture photo
Mfg. Part Number
MTC100Q-SH1-P22
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
MTC100 CONNECTOR SHELL 10POS
Datasheet Download
MTC100Q-SH1-P22.pdf
Availability of MTC100Q-SH1-P22
QUANTITY
MTC100Q-SH1-P22 Order Process
Ship out your order
Specifications of MTC100Q-SH1-P22
Internal Part NumberEIS-MTC100Q-SH1-P22
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelMTC100Q-SH1-P22.pdf
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesMTC100
Accessory TypeShell
Number of Positions10
For Use With/Related Products-
FeaturesCable Clamp
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTC100Q-SH1-P22
MTC100Q-SH1-P22 Details Description
Related parts for MTC100Q-SH1-P22
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA MINI3 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 27K OHM 16SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 20MHZ 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 12PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
BOARD DEMO LIS344AL datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 50POS datasheet.pdf
IC ANLG SWITCH SPST NC SC-70-5 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL 7" datasheet.pdf