TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine MTCP-122-20P1-001
MTCP-122-20P1-001 picture photo
Mfg. Part Number
MTCP-122-20P1-001
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
I/O CONN
Datasheet Download
MTCP-122-20P1-001.pdf
Availability of MTCP-122-20P1-001
QUANTITY
MTCP-122-20P1-001 Order Process
Ship out your order
Specifications of MTCP-122-20P1-001
Internal Part NumberEIS-MTCP-122-20P1-001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTCP-122-20P1-001
MTCP-122-20P1-001 Details Description
Related parts for MTCP-122-20P1-001
CARD EDGE 130PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN HSG 18POS .100 SINGLE VER D datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 865MA 150 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 0.7NH 320MA 400 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 22H 3.21A 2W THT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 008004 datasheet.pdf