TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine MTCPQKT2P26SGCC
MTCPQKT2P26SGCC picture photo
Mfg. Part Number
MTCPQKT2P26SGCC
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
I/O CONN
Datasheet Download
MTCPQKT2P26SGCC.pdf
Availability of MTCPQKT2P26SGCC
QUANTITY
MTCPQKT2P26SGCC Order Process
Ship out your order
Specifications of MTCPQKT2P26SGCC
Internal Part NumberEIS-MTCPQKT2P26SGCC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTCPQKT2P26SGCC
MTCPQKT2P26SGCC Details Description
Related parts for MTCPQKT2P26SGCC
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
PWR SPLY MEDICAL 24V 0.625A 15W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 35A TO-220-3 datasheet.pdf
IC BUFFER 133MHZ 8CH 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 8WSON datasheet.pdf