Micron Technology MTEDCBR008SAJ-1N2IT
MTEDCBR008SAJ-1N2IT picture photo
Mfg. Part Number
MTEDCBR008SAJ-1N2IT
Manufacturer
Product Category
Memory - Modules
Brief Description
EMBEDDED USB
Datasheet Download
MTEDCBR008SAJ-1N2IT.pdf
Availability of MTEDCBR008SAJ-1N2IT
QUANTITY
MTEDCBR008SAJ-1N2IT Order Process
Ship out your order
Specifications of MTEDCBR008SAJ-1N2IT
Internal Part NumberEIS-MTEDCBR008SAJ-1N2IT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationFirmware Update 15/Nov/2014
PCN Assembly/OriginFab Site Transistion 19/Nov/2013
Standard Package150
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory - Modules
Series-
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size8GB
Speed-
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTEDCBR008SAJ-1N2IT
Related LinksMTEDCBR00, MTEDCBR008SAJ-1N2IT Datasheet, Micron Technology Distributor
MTEDCBR008SAJ-1N2IT Details Description
Related parts for MTEDCBR008SAJ-1N2IT
CONN HDR PIN 36 POS METRIMATE AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.62 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 8192X36 128QFP datasheet.pdf
IC PWR SUPP CTRLR MONITOR 64QFN datasheet.pdf
DIAMOND LAPPING FILM 668X datasheet.pdf
PLUG REMOVAL TOOL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.2A 150 MOHM SMD datasheet.pdf