Micron Technology MTFC16GJUEF-AIT TR
MTFC16GJUEF-AIT TR picture photo
Mfg. Part Number
MTFC16GJUEF-AIT TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
Datasheet Download
MTFC16GJUEF-AIT TR.pdf
Availability of MTFC16GJUEF-AIT TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MTFC16GJUEF-AIT TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MTFC16GJUEF-AIT TR
Internal Part NumberEIS-MTFC16GJUEF-AIT TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Mar/2013
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Seriese•MMC™
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size128G (16G x 8)
Speed-
InterfaceMMC
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case169-TFBGA
Supplier Device Package169-TFBGA (14x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTFC16GJUEF-AIT TR
Related LinksMTFC16GJU, MTFC16GJUEF-AIT TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MTFC16GJUEF-AIT TR Details Description
Related parts for MTFC16GJUEF-AIT TR
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 250VAC RAD datasheet.pdf
BOX PLSTC BLACK/CLR 9.5"LX6.34"W datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 6SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 5.99K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf