Marktech Optoelectronics MTG7-001I-MTG20-NW-N050F
MTG7-001I-MTG20-NW-N050F picture photo
Mfg. Part Number
MTG7-001I-MTG20-NW-N050F
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED CREE BRD MT-G2 WHITE
Datasheet Download
MTG7-001I-MTG20-NW-N050F.pdf
Availability of MTG7-001I-MTG20-NW-N050F
QUANTITY
MTG7-001I-MTG20-NW-N050F Order Process
Ship out your order
Specifications of MTG7-001I-MTG20-NW-N050F
Internal Part NumberEIS-MTG7-001I-MTG20-NW-N050F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductCree Star and Linear Evaluation Boards
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
Series-
Packaging-
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test775 lm (750 lm ~ 800 lm)
Current - Test1.1A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)6V
Lumens/Watt @ Current - Test117 lm/W
Current - Max500mA
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle115°
Features-
Size / Dimension19.90mm L x 19.90mm W
Height-
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTG7-001I-MTG20-NW-N050F
Related LinksMTG7-001I-MT, MTG7-001I-MTG20-NW-N050F Datasheet, Marktech Optoelectronics Distributor
MTG7-001I-MTG20-NW-N050F Details Description
Related parts for MTG7-001I-MTG20-NW-N050F
CONDITIONER SGNL ISO FREQ INPUT datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS MICRO8 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT LP 10-UMAX datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR GOLD datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
FERRITE CHIP 31 OHM 500MA 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX 127UM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 500MA 600 MOHM datasheet.pdf