Cree Inc. MTGEZW-00-0000-0B0PF030F
MTGEZW-00-0000-0B0PF030F picture photo
Mfg. Part Number
MTGEZW-00-0000-0B0PF030F
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
Datasheet Download
MTGEZW-00-0000-0B0PF030F.pdf
Availability of MTGEZW-00-0000-0B0PF030F
QUANTITY
MTGEZW-00-0000-0B0PF030F Order Process
Ship out your order
Specifications of MTGEZW-00-0000-0B0PF030F
Internal Part NumberEIS-MTGEZW-00-0000-0B0PF030F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package500
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesEasyWhite®, XLamp® MTG EZW
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 4-Step MacAdam Ellipse
Flux @ 85°C, Current - Test500 lm (480 lm ~ 520 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test1.1A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)6V
Lumens/Watt @ Current - Test76 lm/W
CRI (Color Rendering Index)85
Current - Max4A
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package1.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTGEZW-00-0000-0B0PF030F
Related LinksMTGEZW-00-00, MTGEZW-00-0000-0B0PF030F Datasheet, Cree Inc. Distributor
MTGEZW-00-0000-0B0PF030F Details Description
Related parts for MTGEZW-00-0000-0B0PF030F
IC COUNTER BIDIRECT SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 72POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
COAX CABLE SMA PLUG-PLUG, RA 12" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT PIN datasheet.pdf