Cree Inc. MTGEZW-01-0000-0B0PF030F
MTGEZW-01-0000-0B0PF030F picture photo
Mfg. Part Number
MTGEZW-01-0000-0B0PF030F
Datasheet Download
MTGEZW-01-0000-0B0PF030F.pdf
Availability of MTGEZW-01-0000-0B0PF030F
QUANTITY
MTGEZW-01-0000-0B0PF030F Order Process
Ship out your order
Specifications of MTGEZW-01-0000-0B0PF030F
Internal Part NumberEIS-MTGEZW-01-0000-0B0PF030F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
CCT (K)3000K 4-Step MacAdam Ellipse
Flux @ 85°C, Current - Test500 lm (480 lm ~ 520 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test1.1A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)6V
Lumens/Watt @ Current - Test76 lm/W
CRI (Color Rendering Index)85
Current - Max4A
Thermal Resistance of Package1.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTGEZW-01-0000-0B0PF030F
Related LinksMTGEZW-01-00, MTGEZW-01-0000-0B0PF030F Datasheet, Cree Inc. Distributor
MTGEZW-01-0000-0B0PF030F Details Description
Related parts for MTGEZW-01-0000-0B0PF030F
RES 13K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR LIQ IND HIGH AIR -40-125C datasheet.pdf
TRANS PNP 65V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SI5316 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS CABLE SKT datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 12W datasheet.pdf