Samtec, Inc. MTLW-105-05-T-D-185
MTLW-105-05-T-D-185 picture photo
Mfg. Part Number
MTLW-105-05-T-D-185
Brief Description
CONN HEADER 10POS 1.00" DL TIN
Datasheet Download
MTLW-105-05-T-D-185.pdf
Availability of MTLW-105-05-T-D-185
QUANTITY
MTLW-105-05-T-D-185 Order Process
Ship out your order
Specifications of MTLW-105-05-T-D-185
Internal Part NumberEIS-MTLW-105-05-T-D-185
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.185" (4.70mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTLW-105-05-T-D-185
Related LinksMTLW-105-, MTLW-105-05-T-D-185 Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
MTLW-105-05-T-D-185 Details Description
Related parts for MTLW-105-05-T-D-185
CONN HEADER .100 DUAL STR 68POS datasheet.pdf
THERM 1000 OHM -+10% PROBE datasheet.pdf
RES SMD 1.43M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR 9POS VERT 2MM TIN T/H datasheet.pdf
STD-TIMER CONTACT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2400PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 22POS HL LOW P datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IGBT 900V 44A 200W C3 TO-247 datasheet.pdf