Susumu RG3216N-9310-P-T1
RG3216N-9310-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-9310-P-T1
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-9310-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-9310-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-9310-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-9310-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-9310-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-9310-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-9310-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-9310-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-9310-P-T1
SWITCH ROTARY DIP HEX PC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 5MM M8 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 15+PE INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf