| Internal Part Number | EIS-MTMM-104-14-S-S-535 | |
| Number of Positions | 4 | |
| Number of Positions Loaded | All | |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) | |
| Number of Rows | 1 | |
| Row Spacing | - | |
| Contact Mating Length | 0.535" (13.59mm) | |