Samtec, Inc. MTSW-132-09-S-D-360
MTSW-132-09-S-D-360 picture photo
Mfg. Part Number
MTSW-132-09-S-D-360
Brief Description
CONN HEADER 64POS .100" DUAL
Datasheet Download
MTSW-132-09-S-D-360.pdf
Availability of MTSW-132-09-S-D-360
QUANTITY
MTSW-132-09-S-D-360 Order Process
Ship out your order
Specifications of MTSW-132-09-S-D-360
Internal Part NumberEIS-MTSW-132-09-S-D-360
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.360" (9.14mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTSW-132-09-S-D-360
Related LinksMTSW-132-, MTSW-132-09-S-D-360 Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
MTSW-132-09-S-D-360 Details Description
Related parts for MTSW-132-09-S-D-360
CONN RECEPT 12POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
C SH TII 1 I/O CARDBUS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 146MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
TRIAC DRIVER SMD ZERO-CROSSING datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf