Samtec, Inc. MTSW-136-07-T-S-110-RA
MTSW-136-07-T-S-110-RA picture photo
Mfg. Part Number
MTSW-136-07-T-S-110-RA
Brief Description
CONN HEADER 36POS .25" T/H R/A
Datasheet Download
MTSW-136-07-T-S-110-RA.pdf
Availability of MTSW-136-07-T-S-110-RA
QUANTITY
MTSW-136-07-T-S-110-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of MTSW-136-07-T-S-110-RA
Internal Part NumberEIS-MTSW-136-07-T-S-110-RA
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTSW-136-07-T-S-110-RA
Related LinksMTSW-136-07, MTSW-136-07-T-S-110-RA Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
MTSW-136-07-T-S-110-RA Details Description
Related parts for MTSW-136-07-T-S-110-RA
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 20.0K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPTER 8P-8P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
INSULATION PUNCH (I2 DIE) datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 4A CPH6 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf