Vishay/Dale TNPU1206931RBZEN00
TNPU1206931RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206931RBZEN00
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206931RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206931RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206931RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206931RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206931RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206931RBZEN00
Related LinksTNPU12069, TNPU1206931RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206931RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206931RBZEN00
DIP CABLE - CDR24G/AE24M/CDR24G datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 22V 0805 datasheet.pdf
DIE SET (SET OF 2) (ATP-D-145) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
XCEDE HD RIGHT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 AXIAL datasheet.pdf
R/A HDR PWRBLADE datasheet.pdf
Z-PACK 2MM HM TYPE A/B 127P datasheet.pdf