3M MU18BCHTX-BOTTLE
MU18BCHTX-BOTTLE picture photo
Mfg. Part Number
MU18BCHTX-BOTTLE
Manufacturer
Product Category
Terminals - Wire Splice Connectors
Brief Description
CONN BUTT SPLICE NON-INS 100PC
Datasheet Download
MU18BCHTX-BOTTLE.pdf
Availability of MU18BCHTX-BOTTLE
QUANTITY
MU18BCHTX-BOTTLE Order Process
Ship out your order
Specifications of MU18BCHTX-BOTTLE
Internal Part NumberEIS-MU18BCHTX-BOTTLE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminals - Wire Splice Connectors
SeriesScotchlok™
PackagingBulk
Terminal TypeButt Splice, Inline, Individual Openings
Number of Wire Entries2
TerminationCrimp
Wire Gauge18-22 AWG
InsulationFully Insulated
FeaturesHigh Temperature
ColorRed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MU18BCHTX-BOTTLE
Related LinksMU18BCHT, MU18BCHTX-BOTTLE Datasheet, 3M Distributor
MU18BCHTX-BOTTLE Details Description
Related parts for MU18BCHTX-BOTTLE
RES SMD 270K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3PF 100V 0603 datasheet.pdf
RELAY SSR 50A 100-240VAC ZERO datasheet.pdf
BOX ALUM UNPTD 15.91"L X 12.32"W datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC DISPLAY DVR 20CH 80V 28PLCC datasheet.pdf