TE Connectivity Raychem Cable Protection MV-254064-10-8A
MV-254064-10-8A picture photo
Mfg. Part Number
MV-254064-10-8A
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
MV-254064-10-8A.pdf
Availability of MV-254064-10-8A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MV-254064-10-8A Order Process
Ship out your order
Specifications of MV-254064-10-8A
Internal Part NumberEIS-MV-254064-10-8A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesMV
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size1.00" x 0.25" (25.4mm x 6.4mm)
MaterialMetallized Polyester
ColorSilver
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MV-254064-10-8A
MV-254064-10-8A Details Description
Related parts for MV-254064-10-8A
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE 7COND 20AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M20 4-20 MA datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
CABLE 9COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SPRING TERMINAL BLOCK 6CVERT GRE datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf