United Chemi-Con MVE35VC47RMF80TP
MVE35VC47RMF80TP picture photo
Mfg. Part Number
MVE35VC47RMF80TP
Brief Description
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
Datasheet Download
MVE35VC47RMF80TP.pdf
Availability of MVE35VC47RMF80TP
QUANTITY
MVE35VC47RMF80TP Order Process
Ship out your order
Specifications of MVE35VC47RMF80TP
Internal Part NumberEIS-MVE35VC47RMF80TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
SeriesMVE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)5.643 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current80mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.303" (7.70mm)
Surface Mount Land Size0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MVE35VC47RMF80TP
Related LinksMVE35VC4, MVE35VC47RMF80TP Datasheet, United Chemi-Con Distributor
MVE35VC47RMF80TP Details Description
Related parts for MVE35VC47RMF80TP
IC AMP AUDIO PWR 29W STER 9SIL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 81BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE A 25POS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS 1.8MM datasheet.pdf