United Chemi-Con MVH35VC10RMF60TP
MVH35VC10RMF60TP picture photo
Mfg. Part Number
MVH35VC10RMF60TP
Brief Description
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
Datasheet Download
MVH35VC10RMF60TP.pdf
Availability of MVH35VC10RMF60TP
QUANTITY
MVH35VC10RMF60TP Order Process
Ship out your order
Specifications of MVH35VC10RMF60TP
Internal Part NumberEIS-MVH35VC10RMF60TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.3 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current27mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.224" (5.70mm)
Surface Mount Land Size0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MVH35VC10RMF60TP
Related LinksMVH35VC1, MVH35VC10RMF60TP Datasheet, United Chemi-Con Distributor
MVH35VC10RMF60TP Details Description
Related parts for MVH35VC10RMF60TP
FIXED IND 150UH 1.6A 181 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK INV 16-TSSOP datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 SHUTDOWN 28SOIC datasheet.pdf
IC HYBRID 3PH INV 2A 500V SIP-S datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG YELLOW 5000' datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
RES 98.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 25W 2A M123 datasheet.pdf