United Chemi-Con MVKBP6.3VC22RME60TP
MVKBP6.3VC22RME60TP picture photo
Mfg. Part Number
MVKBP6.3VC22RME60TP
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD
Datasheet Download
MVKBP6.3VC22RME60TP.pdf
Availability of MVKBP6.3VC22RME60TP
QUANTITY
MVKBP6.3VC22RME60TP Order Process
Ship out your order
Specifications of MVKBP6.3VC22RME60TP
Internal Part NumberEIS-MVKBP6.3VC22RME60TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
TypeBi-Polar
Applications-
Ripple Current25mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.224" (5.70mm)
Surface Mount Land Size0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MVKBP6.3VC22RME60TP
Related LinksMVKBP6.3V, MVKBP6.3VC22RME60TP Datasheet, United Chemi-Con Distributor
MVKBP6.3VC22RME60TP Details Description
Related parts for MVKBP6.3VC22RME60TP
ADAPTER TERM STRIP JACK 10-32BLU datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOARD DEMO AS3991 ROGER datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
PLUG IN BRIDGE datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 120W datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 630VDC datasheet.pdf