3M MVU18-47PK-A
MVU18-47PK-A picture photo
Mfg. Part Number
MVU18-47PK-A
Manufacturer
Product Category
Terminals - Wire Pin Connectors
Brief Description
VINYL INSUL BUTT SEAM RING TONGU
Datasheet Download
MVU18-47PK-A.pdf
Availability of MVU18-47PK-A
QUANTITY
MVU18-47PK-A Order Process
Ship out your order
Specifications of MVU18-47PK-A
Internal Part NumberEIS-MVU18-47PK-A
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminals - Wire Pin Connectors
SeriesScotchlok™
PackagingBulk
Pin DiameterCircular - 0.075" (1.91mm) Dia
Length - Pin0.470" (11.94mm)
Length - Overall0.900" (22.86mm)
Wire Gauge18-22 AWG
Insulation Diameter0.150" (3.81mm)
InsulationInsulated
TerminationCrimp
Features-
ColorRed
Contact MaterialCopper
Contact FinishTin
Diameter - Barrel ID-
Diameter - Barrel OD-
Material - InsulationVinyl
Length - Termination-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MVU18-47PK-A
Related LinksMVU18-, MVU18-47PK-A Datasheet, 3M Distributor
MVU18-47PK-A Details Description
Related parts for MVU18-47PK-A
IC MCU 16BIT 56KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
IC AMPLIFIER LOW CURRENT SOT363 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 4.7V 5TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 154 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ENCLOSED SWES LSSIDE ROTARY datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS 1MM datasheet.pdf
DIA 4MM 3MM PW NPN NO datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf