Vishay/Dale RNC50J9471BSB14
RNC50J9471BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J9471BSB14
Brief Description
RES 9.47K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J9471BSB14.pdf
Availability of RNC50J9471BSB14
QUANTITY
RNC50J9471BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J9471BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J9471BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J9471BSB14
Related LinksRNC50J9, RNC50J9471BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J9471BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J9471BSB14
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 14POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 09VOUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 86.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf