United Chemi-Con MVY10VE472MM22TR
MVY10VE472MM22TR picture photo
Mfg. Part Number
MVY10VE472MM22TR
Brief Description
CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
MVY10VE472MM22TR.pdf
Availability of MVY10VE472MM22TR
QUANTITY
MVY10VE472MM22TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MVY10VE472MM22TR
Internal Part NumberEIS-MVY10VE472MM22TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
SeriesMVY
PackagingTray
Capacitance4700µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.75A
Impedance38 mOhm
Lead Spacing-
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MVY10VE472MM22TR
Related LinksMVY10VE4, MVY10VE472MM22TR Datasheet, United Chemi-Con Distributor
MVY10VE472MM22TR Details Description
Related parts for MVY10VE472MM22TR
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER DC-DC 20W 48V/5V SGL datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 374 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
AM63219 DISCRETE WIRE TERM datasheet.pdf
SENSOR PROX 20CH 5M 12-24VDC NPN datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.6V 4-USP datasheet.pdf
STD POWER SUPPLY CARD datasheet.pdf
FUSE 1000A 1000V 3KN/110 AR UR datasheet.pdf