JAE Electronics MX19S10K451-C100
MX19S10K451-C100 picture photo
Mfg. Part Number
MX19S10K451-C100
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN SOCKET 20-22AWG CRIMP MX19
Datasheet Download
MX19S10K451-C100.pdf
Availability of MX19S10K451-C100
QUANTITY
MX19S10K451-C100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX19S10K451-C100
Internal Part NumberEIS-MX19S10K451-C100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package92
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
SeriesMX19
PackagingBulk
Type-
Pin or SocketSocket
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge20-22 AWG
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX19S10K451-C100
Related LinksMX19S10K, MX19S10K451-C100 Datasheet, JAE Electronics Distributor
MX19S10K451-C100 Details Description
Related parts for MX19S10K451-C100
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 423V 1.2KA 4032 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT OD 1.5V 5TSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG ORG SHLD 500' datasheet.pdf
Connector Receptacle 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf