Macronix MX25L3206EM2I-12G
MX25L3206EM2I-12G picture photo
Mfg. Part Number
MX25L3206EM2I-12G
Brief Description
IC FLASH 32MBIT 86MHZ 8SOP
Datasheet Download
MX25L3206EM2I-12G.pdf
Availability of MX25L3206EM2I-12G
QUANTITY
MX25L3206EM2I-12G Order Process
Ship out your order
Specifications of MX25L3206EM2I-12G
Internal Part NumberEIS-MX25L3206EM2I-12G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesMX25L3206D Migrating from MX25L3205D
3D ModelMX25L3206E 8-SOP.ibis
Standard Package92
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size32M (4M x 8)
Speed86MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX25L3206EM2I-12G
Related LinksMX25L320, MX25L3206EM2I-12G Datasheet, Macronix Distributor
MX25L3206EM2I-12G Details Description
Related parts for MX25L3206EM2I-12G
FIXED IND 680NH 140MA 1.25 OHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 25BIT DDR2 96-BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CBL ASSY NFEM BH - UFL RG178 12" datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 51POS 0.30MM R/A datasheet.pdf