Macronix MX25U6435FZNI-10G
MX25U6435FZNI-10G picture photo
Mfg. Part Number
MX25U6435FZNI-10G
Brief Description
IC FLASH 64MBIT 104MHZ 8WSON
Datasheet Download
MX25U6435FZNI-10G.pdf
Availability of MX25U6435FZNI-10G
QUANTITY
MX25U6435FZNI-10G Order Process
Ship out your order
Specifications of MX25U6435FZNI-10G
Internal Part NumberEIS-MX25U6435FZNI-10G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package480
SeriesMX25xxx35/36 - MXSMIO™
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size64M (8M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.65 V ~ 2 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX25U6435FZNI-10G
Related LinksMX25U643, MX25U6435FZNI-10G Datasheet, Macronix Distributor
MX25U6435FZNI-10G Details Description
Related parts for MX25U6435FZNI-10G
CONN HEADER VERT 10POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 4CHAN I2C 16TSSOP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 51POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
JUMPER 10MM 2 CIRCUIT datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf