Macronix MX25U6435FZNI-10G
MX25U6435FZNI-10G picture photo
Mfg. Part Number
MX25U6435FZNI-10G
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 64MBIT 104MHZ 8WSON
Datasheet Download
MX25U6435FZNI-10G.pdf
Availability of MX25U6435FZNI-10G
QUANTITY
MX25U6435FZNI-10G Order Process
Ship out your order
Specifications of MX25U6435FZNI-10G
Internal Part NumberEIS-MX25U6435FZNI-10G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package480
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesMX25xxx35/36 - MXSMIO™
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size64M (8M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.65 V ~ 2 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX25U6435FZNI-10G
Related LinksMX25U643, MX25U6435FZNI-10G Datasheet, Macronix Distributor
MX25U6435FZNI-10G Details Description
Related parts for MX25U6435FZNI-10G
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 240V datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 9POS SMD TIN datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SLFLA9.0/24 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
RJ11 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
680UF 6,3V 10,3X32,0MM 125C 2000 datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 144 CLBs, 4200 Gates, 50MHz, 144-Cell, CMOS, CPGA84 IC datasheet.pdf