Cree Inc. MX3AWT-A1-R250-0007B9
MX3AWT-A1-R250-0007B9 picture photo
Mfg. Part Number
MX3AWT-A1-R250-0007B9
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED XLAMP WHITE 2SMD
Datasheet Download
MX3AWT-A1-R250-0007B9.pdf
Availability of MX3AWT-A1-R250-0007B9
QUANTITY
MX3AWT-A1-R250-0007B9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX3AWT-A1-R250-0007B9
Internal Part NumberEIS-MX3AWT-A1-R250-0007B9
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesXLamp® MX-3
PackagingTape & Reel (TR)
Color-
CCT (K)-
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test71 lm (67 lm ~ 74 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.7V
Lumens/Watt @ Current - Test55 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max500mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, Gull Wing, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package11°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX3AWT-A1-R250-0007B9
Related LinksMX3AWT-A1-, MX3AWT-A1-R250-0007B9 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX3AWT-A1-R250-0007B9 Details Description
Related parts for MX3AWT-A1-R250-0007B9
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 100POS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 100V 10% BX 1825 datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 12"L X 12"W datasheet.pdf
17+17 WAY M HORIZ SMT W/JS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf