Cree Inc. MX3AWT-A1-R250-0007E8
MX3AWT-A1-R250-0007E8 picture photo
Mfg. Part Number
MX3AWT-A1-R250-0007E8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
Datasheet Download
MX3AWT-A1-R250-0007E8.pdf
Availability of MX3AWT-A1-R250-0007E8
QUANTITY
MX3AWT-A1-R250-0007E8 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX3AWT-A1-R250-0007E8
Internal Part NumberEIS-MX3AWT-A1-R250-0007E8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test71 lm (67 lm ~ 74 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.7V
Lumens/Watt @ Current - Test55 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Current - Max500mA
Thermal Resistance of Package11°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX3AWT-A1-R250-0007E8
Related LinksMX3AWT-A1-, MX3AWT-A1-R250-0007E8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX3AWT-A1-R250-0007E8 Details Description
Related parts for MX3AWT-A1-R250-0007E8
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTHESIZER PDA 32-QFN datasheet.pdf
IC TXRX RS485 40MBPS 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 32A 2 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 422 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 5NS 176TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 800MA 500 MOHM datasheet.pdf