Cree Inc. MX3AWT-A1-R250-000BA2
MX3AWT-A1-R250-000BA2 picture photo
Mfg. Part Number
MX3AWT-A1-R250-000BA2
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
Datasheet Download
MX3AWT-A1-R250-000BA2.pdf
Availability of MX3AWT-A1-R250-000BA2
QUANTITY
MX3AWT-A1-R250-000BA2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX3AWT-A1-R250-000BA2
Internal Part NumberEIS-MX3AWT-A1-R250-000BA2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4750K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test97 lm (94 lm ~ 100 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.7V
Lumens/Watt @ Current - Test75 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75 (Typ)
Current - Max500mA
Thermal Resistance of Package11°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX3AWT-A1-R250-000BA2
Related LinksMX3AWT-A1-, MX3AWT-A1-R250-000BA2 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX3AWT-A1-R250-000BA2 Details Description
Related parts for MX3AWT-A1-R250-000BA2
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
CONN RECPT 80POS .5MM DUAL SMT datasheet.pdf
20P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE PM 12UH N87 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf