Cree Inc. MX3AWT-A1-R250-000BF5
MX3AWT-A1-R250-000BF5 picture photo
Mfg. Part Number
MX3AWT-A1-R250-000BF5
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD
Datasheet Download
MX3AWT-A1-R250-000BF5.pdf
Availability of MX3AWT-A1-R250-000BF5
QUANTITY
MX3AWT-A1-R250-000BF5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX3AWT-A1-R250-000BF5
Internal Part NumberEIS-MX3AWT-A1-R250-000BF5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4300K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test97 lm (94 lm ~ 100 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.7V
Lumens/Watt @ Current - Test75 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75 (Typ)
Current - Max500mA
Thermal Resistance of Package11°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX3AWT-A1-R250-000BF5
Related LinksMX3AWT-A1-, MX3AWT-A1-R250-000BF5 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX3AWT-A1-R250-000BF5 Details Description
Related parts for MX3AWT-A1-R250-000BF5
CONN TERM BLK W/2STB RL MNT KRG datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
FUS 250V RENEWABLE CLS H 300A datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A DO216AA datasheet.pdf
FIXED IND 3.4NH 450MA 250 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT SKT datasheet.pdf