Microchip Technology MX681EBA156M250-TR
MX681EBA156M250-TR picture photo
Mfg. Part Number
MX681EBA156M250-TR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR SMD
Datasheet Download
MX681EBA156M250-TR.pdf
Availability of MX681EBA156M250-TR
QUANTITY
MX681EBA156M250-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MX681EBA156M250-TR
Internal Part NumberEIS-MX681EBA156M250-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series-
Packaging*
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.97 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting Type*
Size / Dimension*
Height*
Package / Case*
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX681EBA156M250-TR
Related LinksMX681EBA1, MX681EBA156M250-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
MX681EBA156M250-TR Details Description
Related parts for MX681EBA156M250-TR
IC MON TRPL SPPLY MICROPWR 8MSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 20K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 4.32KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
LOCATOR ASSY datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 46MM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X8G RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf