Cree Inc. MX6AWT-A1-R250-000ADZ
MX6AWT-A1-R250-000ADZ picture photo
Mfg. Part Number
MX6AWT-A1-R250-000ADZ
Brief Description
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
Datasheet Download
MX6AWT-A1-R250-000ADZ.pdf
Availability of MX6AWT-A1-R250-000ADZ
QUANTITY
MX6AWT-A1-R250-000ADZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MX6AWT-A1-R250-000ADZ
Internal Part NumberEIS-MX6AWT-A1-R250-000ADZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test91 lm (87 lm ~ 94 lm)
Current - Test300mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.3V
Lumens/Watt @ Current - Test92 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75 (Typ)
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX6AWT-A1-R250-000ADZ
Related LinksMX6AWT-A1-, MX6AWT-A1-R250-000ADZ Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX6AWT-A1-R250-000ADZ Details Description
Related parts for MX6AWT-A1-R250-000ADZ
CONN HEADER EH SIDE 7POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 433V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 100K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 9V OUT datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.91K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf