Cree Inc. MX6SWT-H1-R250-000BE8
MX6SWT-H1-R250-000BE8 picture photo
Mfg. Part Number
MX6SWT-H1-R250-000BE8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
Datasheet Download
MX6SWT-H1-R250-000BE8.pdf
Availability of MX6SWT-H1-R250-000BE8
QUANTITY
MX6SWT-H1-R250-000BE8 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX6SWT-H1-R250-000BE8
Internal Part NumberEIS-MX6SWT-H1-R250-000BE8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test97 lm (94 lm ~ 100 lm)
Current - Test60mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)20V
Lumens/Watt @ Current - Test81 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max175mA
Package / Case2-SMD, Gull Wing Tabs
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX6SWT-H1-R250-000BE8
Related LinksMX6SWT-H1-, MX6SWT-H1-R250-000BE8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX6SWT-H1-R250-000BE8 Details Description
Related parts for MX6SWT-H1-R250-000BE8
IC UP SUPERVISOR W/WDT 8-SOIC datasheet.pdf
CER RESONATOR 25.0MHZ SMD datasheet.pdf
CONN FERRULE DIN 20AWG GRAY datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS 3MM SMD .5MM datasheet.pdf
IC CONTROLLER NV BW/RST 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 4CH 2800KSPS 48LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf