CTS Electronic Components MXO45HS-2I-12M0000
MXO45HS-2I-12M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HS-2I-12M0000
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HS-2I-12M0000.pdf
Availability of MXO45HS-2I-12M0000
QUANTITY
MXO45HS-2I-12M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HS-2I-12M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HS-2I-12M0000
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HS-2I-12M0000
Related LinksMXO45HS-2, MXO45HS-2I-12M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HS-2I-12M0000 Details Description
Related parts for MXO45HS-2I-12M0000
CONN SPRING CONT 29 POS .276 SMD datasheet.pdf
CONN SPRING 41POS SNGL .315 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.87 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 138K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 247V 10KA DISC 16.5MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
HDM APPLICATOR datasheet.pdf
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL datasheet.pdf