Vishay/Dale TNPU060346K4AZEN00
TNPU060346K4AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060346K4AZEN00
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060346K4AZEN00.pdf
Availability of TNPU060346K4AZEN00
QUANTITY
TNPU060346K4AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060346K4AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060346K4AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060346K4AZEN00
Related LinksTNPU06034, TNPU060346K4AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060346K4AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060346K4AZEN00
SENSOR PROX M30 NPN-NO 10-30VDC datasheet.pdf
SSD 128GB SCSI datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
MULTI-PAIR 36COND 22AWG 500' datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC P600 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 120MA 3.8 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 330 NF 10% 1250VDC RAD datasheet.pdf