CTS Electronic Components MXO45HS-3C-25M0000
MXO45HS-3C-25M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HS-3C-25M0000
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45HS-3C-25M0000.pdf
Availability of MXO45HS-3C-25M0000
QUANTITY
MXO45HS-3C-25M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HS-3C-25M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HS-3C-25M0000
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
Function-
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HS-3C-25M0000
Related LinksMXO45HS-3, MXO45HS-3C-25M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HS-3C-25M0000 Details Description
Related parts for MXO45HS-3C-25M0000
IDC CABLE-ASC40G/ AE40G / ASC40G datasheet.pdf
IC 4-5 INPUT OR/NOR DUAL 20PLCC datasheet.pdf
SWITCH SPST 10 SEC LOW PROFILE datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 30"W datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 10-30V 3.15A datasheet.pdf
CHOKE COIL COMMON MODE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ7-12S SLVR datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
PWR SUPPLY 25W 450MA 19V DIM datasheet.pdf