CTS Electronic Components MXO45HS-3C-2M4576
MXO45HS-3C-2M4576 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HS-3C-2M4576
Brief Description
OSC XO 2.4576MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45HS-3C-2M4576.pdf
Availability of MXO45HS-3C-2M4576
QUANTITY
MXO45HS-3C-2M4576 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HS-3C-2M4576
Internal Part NumberEIS-MXO45HS-3C-2M4576
TypeXO (Standard)
Frequency2.4576MHz
Function-
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HS-3C-2M4576
Related LinksMXO45HS-, MXO45HS-3C-2M4576 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HS-3C-2M4576 Details Description
Related parts for MXO45HS-3C-2M4576
POWER CORD FAN T-TYPE 36" datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
RELAY GEN PUR SPDT 1.25A 1.5V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.1A 125V datasheet.pdf