CTS Electronic Components MXO45HSLV-3I-40M0000
MXO45HSLV-3I-40M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HSLV-3I-40M0000
Brief Description
OSC XO 40.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HSLV-3I-40M0000.pdf
Availability of MXO45HSLV-3I-40M0000
QUANTITY
MXO45HSLV-3I-40M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HSLV-3I-40M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HSLV-3I-40M0000
FamilyOscillators
SeriesMXO45HSLV
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency40MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HSLV-3I-40M0000
Related LinksMXO45HSLV-, MXO45HSLV-3I-40M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HSLV-3I-40M0000 Details Description
Related parts for MXO45HSLV-3I-40M0000
FUSE AUTO 4A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
SENSOR OPTO SLOT 3MM TRANS THRU datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R 2225 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CABLE 10COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
POSITION SENSORS datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf