CTS Electronic Components MXO45HST-2C-14M7456
MXO45HST-2C-14M7456 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-2C-14M7456
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45HST-2C-14M7456.pdf
Availability of MXO45HST-2C-14M7456
QUANTITY
MXO45HST-2C-14M7456 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-2C-14M7456
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-2C-14M7456
FamilyOscillators
SeriesMXO45HXT
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-2C-14M7456
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-2C-14M7456 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-2C-14M7456 Details Description
Related parts for MXO45HST-2C-14M7456
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
RES 30K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BCK SEPIC ADJ 1.5A 16SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
ISP 4PORT CYPRESS ENCORE II MCU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SL 5.08/05/135 3.2SN BK datasheet.pdf
FOAM/POLY RSD PNL LBL 1.06" X .4 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf