CTS Electronic Components MXO45HST-3C-33M3300
MXO45HST-3C-33M3300 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-3C-33M3300
Brief Description
OSC XO 33.33MHZ HCMOS TTL PC PIN
Datasheet Download
MXO45HST-3C-33M3300.pdf
Availability of MXO45HST-3C-33M3300
QUANTITY
MXO45HST-3C-33M3300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-3C-33M3300
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-3C-33M3300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45HXT
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency33.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-3C-33M3300
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-3C-33M3300 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-3C-33M3300 Details Description
Related parts for MXO45HST-3C-33M3300
FUSE GLASS 6A 250VAC 2AG datasheet.pdf
RES 0.05 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM FORK NYL INS 16-14AWG #6 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
WDD DESOLDERING STATION 120V datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 60W datasheet.pdf