CTS Electronic Components MXO45HST-3C-39M7300
MXO45HST-3C-39M7300 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-3C-39M7300
Brief Description
OSC XO 39.73MHZ HCMOS TTL PC PIN
Datasheet Download
MXO45HST-3C-39M7300.pdf
Availability of MXO45HST-3C-39M7300
QUANTITY
MXO45HST-3C-39M7300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-3C-39M7300
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-3C-39M7300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45HXT
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency39.73MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-3C-39M7300
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-3C-39M7300 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-3C-39M7300 Details Description
Related parts for MXO45HST-3C-39M7300
RES SMD 43K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK HDR STR SR datasheet.pdf
IC REDRIVER 1CH 4GBPS 8WSON datasheet.pdf
CAP TACTILE RECT DARK BLUE datasheet.pdf
IC PS SYSTEM MULTI VOLT PGDSO-36 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 25V AXIAL datasheet.pdf
UNICARD SHEET W/COND MARK GREEN datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf