CTS Electronic Components MXO45HST-3I-11M5200
MXO45HST-3I-11M5200 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-3I-11M5200
Brief Description
OSC XO 11.52MHZ HCMOS TTL PC PIN
Datasheet Download
MXO45HST-3I-11M5200.pdf
Availability of MXO45HST-3I-11M5200
QUANTITY
MXO45HST-3I-11M5200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-3I-11M5200
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-3I-11M5200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45HXT
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency11.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-3I-11M5200
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-3I-11M5200 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-3I-11M5200 Details Description
Related parts for MXO45HST-3I-11M5200
CONN HOUSING BOARD-IN 5POS 2MM datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC FPGA 304 I/O 484BGA datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.25A 300VAC RADIAL datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 219MA 4.1 OHM TH datasheet.pdf
LED XLAMP XP-G NEUTRAL WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP 0.22 UF 20% 63 V datasheet.pdf