CTS Electronic Components MXO45HST-3I-48M0000
MXO45HST-3I-48M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-3I-48M0000
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HST-3I-48M0000.pdf
Availability of MXO45HST-3I-48M0000
QUANTITY
MXO45HST-3I-48M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-3I-48M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-3I-48M0000
FamilyOscillators
SeriesMXO45HXT
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-3I-48M0000
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-3I-48M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-3I-48M0000 Details Description
Related parts for MXO45HST-3I-48M0000
RES 110 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
MAXIGRABBER TEST CLIP SET datasheet.pdf
CARDEDGE 48POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HDR 22POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf