CTS Electronic Components MXO45HSTLV-2I-24M5760
MXO45HSTLV-2I-24M5760 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HSTLV-2I-24M5760
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HSTLV-2I-24M5760.pdf
Availability of MXO45HSTLV-2I-24M5760
QUANTITY
MXO45HSTLV-2I-24M5760 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HSTLV-2I-24M5760
Internal Part NumberEIS-MXO45HSTLV-2I-24M5760
FamilyOscillators
SeriesMXO45HSTLV
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HSTLV-2I-24M5760
Related LinksMXO45HSTLV, MXO45HSTLV-2I-24M5760 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HSTLV-2I-24M5760 Details Description
Related parts for MXO45HSTLV-2I-24M5760
TVS DIODE 23.1VWM 39.38VC SMD datasheet.pdf
HGH PWR BOARD FOR DOLPH EVAL MOD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 50V 10% 2924 datasheet.pdf
CAP MICA 390PF 1% 500V 1812 datasheet.pdf
IC CPLD 3432MC 6.96NS 256FTBGA datasheet.pdf
SOCKET SET TORXTR 1/4" 3/8" 12PC datasheet.pdf
SGE1510-2-0990A-0100C datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf