CTS Electronic Components MXO45HSTLV-3I-25M0000
MXO45HSTLV-3I-25M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HSTLV-3I-25M0000
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HSTLV-3I-25M0000.pdf
Availability of MXO45HSTLV-3I-25M0000
QUANTITY
MXO45HSTLV-3I-25M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HSTLV-3I-25M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HSTLV-3I-25M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45HSTLV
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
Package / Case8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HSTLV-3I-25M0000
Related LinksMXO45HSTLV, MXO45HSTLV-3I-25M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HSTLV-3I-25M0000 Details Description
Related parts for MXO45HSTLV-3I-25M0000
CABLE FLAT FLEX 13 COND .100" datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf