CTS Electronic Components MXO45LV-5I-10M0000
MXO45LV-5I-10M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45LV-5I-10M0000
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45LV-5I-10M0000.pdf
Availability of MXO45LV-5I-10M0000
QUANTITY
MXO45LV-5I-10M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45LV-5I-10M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45LV-5I-10M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45LV
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)17mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45LV-5I-10M0000
Related LinksMXO45LV-5, MXO45LV-5I-10M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45LV-5I-10M0000 Details Description
Related parts for MXO45LV-5I-10M0000
OSC OCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT UNIV PWR MODULE 4POS datasheet.pdf
RES 3.8K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
BIT POZIDRIV SZ3 2.76" datasheet.pdf