CTS Electronic Components MXO45T-2C-25M0000
MXO45T-2C-25M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45T-2C-25M0000
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45T-2C-25M0000.pdf
Availability of MXO45T-2C-25M0000
QUANTITY
MXO45T-2C-25M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45T-2C-25M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45T-2C-25M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45T-2C-25M0000
Related LinksMXO45T-2, MXO45T-2C-25M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45T-2C-25M0000 Details Description
Related parts for MXO45T-2C-25M0000
RES 43 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16TSSOP datasheet.pdf
THERMOSTAT 85 DEG NC 8-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS 1.27MM IDT GOLD datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 15W 1% TO126 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
TOOL LOCATOR M22520/23-16 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
0.1-6.0 GHZ SP3T SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf